کد خبر 6001
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

همتی:

اعلام اسامی ابربدهکاران دردی از مردم دوا نمی‌کند بلکه باید محاکمه شوند

اعلام اسامی ابربدهکاران دردی از مردم دوا نمی‌کند بلکه باید محاکمه شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اعلام اسامی ابربدهکاران دردی از آنها دوا نمی‌کند، خواستار پیگرد و محاکمه آنها شد.

 به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، حسن همتی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: طبق توافق با دولت قرار بود پیش از حذف ارز ترجیحی، زیرساخت‌ها فراهم شود اما اول اجرا شد که مشکلاتی برای قشر متوسط و محروم ایجاد کرد لذا علیرغم اینکه اصل طرح خوب است باید شیوه اجرای آن اصلاح شود.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس در ادامه با انتقاد از روند پرداخت یارانه‌ها که آن را منطقی ندانست، گفت: در حالی که مردم عادی، بیکاران، کارگران و بازنشستگان هنوز این مبلغ را دریافت نکرده‌اند، مدیران و نمایندگان مجلس آن را دریافت کرده‌اند که منطقی نبوده و شیوه اعتراض و ثبت‌نام جدید نیز محدود است که باید اصلاح شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اعلام اسامی ابربدهکاران دردی از مردم دوا نمی‌کند، اظهار داشت: چگونه افرادی عادی نمی‌توانند وام معیشتی و ازدواج دریافت کنند اما عده‌ای خاص، هزاران میلیارد تومان می‌گیرند بدون اینکه آن را پس دهند لذا باید به شدت تحت تعقیب قرار بگیرند و مورد محاکمه واقع شوند.

همتی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود عنوان کرد: شاهین‌دژ و تکاب به دلیل نبود پزشک متخصص در مضیقه است و علیرغم پیگیری‌ها نتیجه‌ای نگرفته‌ایم لذا وزیر بهداشت پاسخ دهد که اگر شهرستان او بود نیز به همین شیوه رفتار می‌کرد. همچنین لازم است سهمیه بومی برای شهرستان‌های کوچک در نظر گرفته شود که پزشکان در آن ماندگار شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تورم، گرانی و معیشت را از مهمترین و حساس‌ترین مسائل کشور دانست و خاطر نشان کرد: مردم از این جهت بسیار مشکل دارند لذا مجلس باید این موضوعات را در بررسی‌های خود در اولویت قرار دهد.

انتهای پیام

کد خبر 6001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =