کد خبر 6379
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

جلالی:

ساده زیستی امام زبانزد عام و خاص است/ امام شخصیتی بودند که هیچگونه تعلقات دنیایی نداشتند

ساده زیستی امام زبانزد عام و خاص است/ امام شخصیتی بودند که هیچگونه تعلقات دنیایی نداشتند

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امام راحل شخصیتی کم نظیر در تاریخ بودند که الگوی همه خداباوران، مومنین، عارفان و همه بزرگان هستند.

حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نمایندگان ما،  درباره لزوم توجه مسئولین به شاخصه های مد نظر امام خمینی (ره) در حکومت داری گفت: تمام گفتار، کردار و رفتار امام برای ما شاخص، ملاک و معیار است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: ساده زیستی امام زبانزد عام و خاص است و امام شخصیتی بود که هیچگونه تعلقات دنیایی نداشتند.

این نماینده مجلس در این باره با ذکر خاطره ای ادامه داد: یکی از خبرنگاران اروپایی در مقایسه بین سفره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل  و پاپ رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان عنوان می کند، تفاوت بسیاری مشهودی در این دو مورد وجود داشت سفره ساده و زمان هفت دقیقه ای برای صرف ناهار و سفره رنگارنگ و زمان چهارساعته برای صرف ناهار. این خود نمونه ای کوچک اما قابل توجه در بحث ساده زیستی امام است.

جلالی در ادامه اظهار کرد: امام به عنوان یک عارف و مجتهدی برجسته، سیاست‌گذاری بود که تمام معادلات جهان را بهم زد و دین را به عنوان مهمترین معادله جهان امروز وارد عرصه زندگی مردم و حکمرانی و حاکمیت کرد.

وی درباره نهضت امام و ایستادگی ایشان در برابر قدرتهای غربی و شرقی افزود: امام زمانی انقلاب خود را آغاز کردند که بلوک شرق و غرب دنیا  را تسخیر کرده بودند. امام با انقلاب اسلامی این معادلات را بهم زدند و بلوک شرق یعنی شوروی سابق و کمونیسم و بی خدایی و بی دینی را به زباله دان تاریخ انداخت. امروزه  می بینید که آمریکا به عنوان امپریالیسم و مدعی کدخدایی جهانی چگونه ضعیف شده و به و ضعف و زبونی رسیده است.  

عضو کمیسیون فرهنگی درباره ویژگی خداباوری و خدامحوری امام (ره) گفت: کسی که از حمایت هیچ گونه حزب و تشکیلات و گروه چریکی برخوردار نبود اما با دلی مالامال از ایمان به خدا و باور مردم و ارزش های دینی، به هدف خود رسید، چرا که هر کس که خداباور شد، خداوند حامی او میشود و امر خداوند بر همه چیز چیره و مسلط است.  

جلالی در پایان درباره تأثیرگذاری امام بر نسلهای آینده تصریح کرد: امام تئوری دیانت عین سیاست و سیاست عین دیانت است را تحقق بخشید. امام با تلاش خود توانستند امپریالیسم، سوسیالیسم و سکولاریسم را از گردونه معادلات خارج کنند و دین کامل و واقعی اسلام است و دوران حاکمیت ایسم ها به پایان رسیده است.

انتهای پیام

کد خبر 6379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =