کد خبر 6595
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

دهمرده:

به دلیل تبعیض، نخبگان و استعدادهای کشور پا به فرار می‌گذارند

به دلیل تبعیض، نخبگان و استعدادهای کشور پا به فرار می‌گذارند

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: متاسفانه شاهدیم در استان‌های مختلف بودجه صرف شده و نیروهای جوان ما پرورش می‌یابند اما در یک مقطعی به دلیل تبعیض، نخبگان و استعدادهای کشور پا به فرار می‌گذارند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه ۲۴ خرداد مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص آخرین وضعیت ثبت اطلاعات کارکنان دولت در سامانه‌های ثبت حقوق و مزایا و پاکنا بیان کرد: هدف از ایجاد این سامانه‌ها، یک نظم و انضباط در پرداخت حقوق‌ها بود، اما اکنون این سوال مطرح است چرا وزارتخانه‌ها نسبت به ثبت اطلاعات کارکنان خود اقدام نکرده‌اند؟ مگر وزارتخانه‌ها تابع دولت نیستند؟ متاسفانه هماهنگی در پرداخت‌ها وجود ندارد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سوال اصلی این است که ما برای فرار مغزها چه کردیم، تصریح کرد: عصاره ملت و نخبگان جامعه به یک جایی می‌رسند که به دلیل تبعیض پا به فرار از کشور می‌گذارند، ما در استان‌های مختلف سرمایه صرف می‌کنیم و استعداد پرورش می‌دهیم اما در یک مقطع زمانی به دلیل تبعیض، جوانان ما پا به فرار می‌گذارند و به کشورهایی نظیر آلمان، ترکیه و استرالیا می‌روند خوشا به حال این کشورها.

دهمرده در پایان گفت: آیا در پرداخت حقوق بازنشستگان عدالت رعایت شده است؟ اصل تشکیل سامانه برای ثبت اطلاعات کار درستی بود اما اجرای آن نیز باید دقیق باشد.

انتهای پیام

کد خبر 6595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =