کد خبر 6638
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

فروردین:

تصمیمات دولت باید متناسب با شرایط مردم گرفته شود

تصمیمات دولت باید متناسب با شرایط مردم گرفته شود

نماینده فیروزآباد در مجلس گفت: یقیناً جراحی اقتصادی نیاز امروز جامعه کشور است، ولی باید توجه داشت که تصمیمات دولت باید متناسب با شرایط مردم گرفته شود و آنچه اتفاق می افتد صریح و صادقانه با مردم در میان گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدمهدی فروردین نماینده فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۵ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق خود گفت: ابتدا وظیفه خود می دانم که از بیانات مشفقانه مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر کنم.

وی افزود: از هیئت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی مجلس استدعا دارم؛ تحقق مطالبات رهبری را به عنوان منشور مجلس شورای اسلامی، در دستورکار قرار دهند.

فروردین با اشاره به قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، مطرح کرد: قطعنامه کاملا سیاسی و غیرحرفه‌ای آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، بار دیگر ثابت کرد که این نهاد به شدت تحت سیطره غرب و آمریکا قرار دارد و در مسیر منافع آنها و رژیم صهیونیستی حرکت می کند؛ لذا از قطع دوربین‌های فرا پادمانی و محدودکردن همکاری های داوطلبانه با آژانس بین المللی توسط دولت در راستای عمل به قانون اقدام راهبردی مجلس برای رفع تحریم ها انجام شد، تشکر می کنم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع جراحی اقتصادی و تبعات اجرای آن، تاکید کرد: یقیناً جراحی اقتصادی نیاز امروز جامعه کشور است، ولی باید توجه داشت که تصمیمات دولت باید متناسب با شرایط مردم گرفته شود و آنچه اتفاق می افتد صریح و صادقانه با مردم در میان گذاشته شود.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر افزایش حقوق بازنشستگان، افزود: با توجه به تورم افسار گسیخته، حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی دهد و آنان در شرایط سختی زندگی می کنند؛ از دولت انتظار است در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:از وزیر آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه انتظار می رود در اجرای طرح رتبه بندی معلمان به ویژه در این روزهایی که همکاران فرهنگی انتظار دارند؛ سریعتر اقدام کنند.

نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع حادثه آتش سوزی در کارخانه کربنات سدیم فیروز آباد،  خاطرنشان کرد: حادثه آتش سوزی در کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد که موجب مصدومیت بیش از ۱۵۰ نفر از کارگران زحمتکش این کارخانه شده و شکرخدا با تلاش همه مسئولین، کادرپزشکی شهرستان و استان فارس فرایند درمان و بهبود آن ها با موفقیت انجام شد؛ هم زنگ خطری برای جدی گرفتن احتیاطات ایمنی و فراهم کردن امکانات زیرساختی درمانی و اورژانس در شهرستان با توجه به جمعیت و قرارگرفتن در مسیر جاده منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی بود و هم مُهر تاییدی بر ضرورت تسریع در اجرای باند دوم محور شیراز -عسلویه است.

وی افزود: در این  حادثه، ترافیک شدید باعث ایجاد مشکل جدی در امدادرسانی و انتقال مصدومین به بیمارستان شده بود.

فروردین ادامه داد:از همه مسئولین عوامل کنترل بحران و در راس آن  استاندار فارس، فرمانده ناجا، هلال احمر و اورژانس پارس و شورای تامین شهرستان که به خوبی به صورت جهادی و میدانی مانع گسترش این آتش‌سوزی شدند و مردمی که با گوش ندادن به نغمه های شوم و اخبار کذب خبرگزاری ها و شبکه های وابسته و معاند با ملت غیور ایران مانع سوءاستفاده آنها شدند؛ تشکر و قدردانی کنم.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس، تاکید کرد: مطالبات جدی مردم بخش میمند، ساماندهی اراضی اوقافی این بخش است و از سازمان اوقاف انتظار دارند در این زمینه اقدام موثری انجام دهند؛ چراکه با وجود مکاتبات متعدد و جلسات فراوان و تذکرات شفاهی و کتبی، مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

فروردین با اشاره به مشکل تنش آبی در حوزه انتخابیه اش، افزود: با تشکر از سازمان آب منطقه ای پارس به دلیل پروژه آبرسانی به شهر قیر از سد "سلمان فارسی" به اطلاع می رسانم تعدادی از شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه از شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر، کارزین، دهرم، افزر و میمند دچار تنش آبی هستند که باید برای رفع مشکل آنها اقدام عاجل به عمل آید.

نماینده مردم فیروزآباد ادامه داد:در دشت کارزین شهرستان، بالغ بر ۵۰۰ موتور پمپ گازوئیلی بر روی چاه های کشاورزی وجود دارند که برقی کردن آنها می‌تواند هم صرفه جویی در مصرف سوخت باشد و هم به حل مشکلات کشاورزی کمک کند. مشکل آب و فاضلاب شهرستان های فراشبند و فیروزآباد در مسکن مهر علیرغم پیگیری ها و حضور نایب رئیس اول مجلس و ریاست بنیاد مسکن و علیرغم پیگیری‌های فراوان، هنوز حل نشده است و این موضوع باعث انتشار بیماری و مشکلاتی برای ساکنان این منطقه شده است.

این نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد:تعریض محور فراشبند-دهرم و فراشبند- نوجین و محور آویز- دژگاه و نوجین از خواسته‌های مردم فراشبند، قیروکارزین و فیروزآباد است. گازرسانی به بخش دهرم و روستاهای محروم فراشبند و دهستان های زاخوریه و هنگام در شهرستان قیرو کارزین، کوهمره سرخی در شهرستان فیروزآباد در اولویت جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی فاز دوم پالایشگاه فراشبند می‌تواند اشتغالزایی حداقل ۳۰۰ نفر را در پی داشته باشد، تاکید کرد: از مسئولان وزارت نفت استدعا دارم موضوع راه اندازی فاز دوم پالایشگاه فراشبند را در دستورکار خود قرار دهند، از ریاست کمیسیون انرژی آقای حسنوند انتظار می‌رود که این پروژه را به جد پیگیری کند که خواسته مردم شهرستان‌های فراشبند فیروزآباد و قیر و کارزین است.

فروردین با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف رانندگان حوزه انتخابیه، مطرح کرد: در سفر رئیس جمهوری، وزیر نفت قول داد که در مدت یک ماه مشکلات رانندگان  را حل کند، اما مشکلات آن ها همچنان به قوت خود باقی است. از وزیر میراث فرهنگی و گردشگری می خواهم با توجه به اینکه  فیروزآباد شهری تاریخی است،  از یک موزه که برازنده مردم ولایت مدار باشد، بهره مند شود.

انتهای پیام

کد خبر 6638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =