کد خبر 7820
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

علیزاده:

آقای رئیس جمهور جلوی مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را بگیرید

آقای رئیس جمهور جلوی مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را بگیرید

نماینده مردم مراغه در مجلس خطاب به رئیس جمهور درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور گفت: صدای نمایندگان و دانش‌آموزان مظلوم را بشنوید تا دیر نشده جلوی انحراف را بگیرید و نگذارید این ظلم پا بگیرد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، علی علیزاده نماینده مردم مراغه در مجلس  شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری خطاب به رئیس بنیاد مسکن، گفت: مسئول عمرانی و آبادانی روستاها شما هستید، باید وقت و حوصله شنیدن مطالبات مردم و نمایندگان را داشته باشید و هر اتفاق ناگواری در روستاها بیفتد حضرتعالی مسئول هستید و باید پاسخگو باشید.

وی ادامه داد: در سیل ۹۶ چنار عجب‌شیر چندین کشته دادیم و الان نیز چندین روستای ما در همین شرایط هستند، ممکن است با اتفاقات ناگوار روبرو شوند.

علیزاده افزود: اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهور مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را ابلاغ نمودند و در این مصوبه نقش سوابق تحصیلی مهمترین و موثرترین ملاک در تعیین تکلیف آینده میلیون‌ها دانش‌آموز قرار داده شده است، شاید سیستم فعلی کنکور ایرادات اساسی داشته باشد اما بسیار بهتر و عادلانه‌تر از مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است این مصوبه خلاف عدالت، منطق و انصاف است لذا این مصوبه یعنی استبداد خبرگانی اشرافی در این کشور تثبیت و رسمیت پیدا می‌کند.

نماینده مردم مراغه وعجب شیر در مجلس گفت: فرزندان این ملت که در مناطق محروم و در وضعیت نامناسب زندگی می‌کنند دیگر در شرایط برابر رقابتی با سایرین نخواهند داشت. امثال من و میلیون‌ها بچه روستایی و محروم که در مدارس غیرانتفاعی اشرافی تحصیل نکرده‌ایم، امکان حضور در دانشگاه‌های مادر مثل تهران، شریف، امیرکبیر و بهشتی را نخواهیم داشت.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: صدای نمایندگان و دانش‌آموزان مظلوم را بشنوید تا دیر نشده جلوی انحراف را بگیرید و نگذارید این ظلم پا بگیرد.

انتهای پیام

کد خبر 7820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =