کد خبر 8514
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹

تقی‌پور انوری در گفت‌وگو با نمایندگان ما:

مدیریت درست خودروسازهای داخلی، ۹۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند

مدیریت درست خودروسازهای داخلی، ۹۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توقع این است که با ظرفیت‌های موجود و سیاست‌های مناسب در بازار خودرو، قیمت‌ها منطقی، عادلانه و رقابتی باش. مدیریت مناسب خودروسازان ۹۰ درصد نیاز داخلی را تامین می‌کند.

رضا تقی‌پور انوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خبرنگار نمایندگان ما، گفت: هدف مجلس از قانون واردات خودرو این بود که در شرایط امروز واردات بیشتر برای تنظیم بازار صورت گیرد.

وی افزود: اهداف مختلف دیگری هم در مورد واردات خودرو مطرح است مانند انتقال فناوری، همکاری‌های دو جانبه و چندجانبه بین کشورها و شرکت‌های بزرگ خودروسازی در زمره دیگر اهداف این مصوبه است.

نماینده مردم تهران در مجلس ابراز امیدواری کرد که این مصوبه در شرایط کنونی باعث تعدیل بازار خودرو شود و ظرفیت داخلی به ویژه در ارتباط با نمایشگاهی که در مورد خودرو برگزار شد به نحوی فعال شود.

تقی‌پور انوری با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه گفت: این شرکت‌ها قابلیت دارند که به خودروسازهای داخلی کمک کنند و خودکفایی و تامین نیاز بازار را سرعت دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تجارب موجود در حوزه واردات خودرو و صنعت خودروسازی کشور ادامه‌ داد: روند تعدیل بازار به سرعت اتفاق نمی‌افتد و زمان نیاز است که این نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها به محصول تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در بازار کسری و اختلاف زیادی بین عرضه و تقاضا وجود دارد، گفت: اگر واردات به صورت مناسب، قاعده‌مند و هدفمند انجام شود به کاهش قیمت خودرو می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: توقع این است که با ظرفیت‌های موجود و سیاست‌های مناسبی که دولت انتخاب می‌کند در بازار خودرو اعم از داخلی و خارجی قیمت‌ها منطقی، عادلانه و رقابتی باشد.

وی تاکید کرد که خودروسازان داخلی اگر به شکل درست مدیریت شوند بیش از ۹۰ درصد نیاز بازار تامین می‌شود. بخشی نیز به خودروهای خاص و سلیقه های خاص مربوط می‌شود که با تصویب دولت و دریافت سود گمرکی مناسب این حوزه هم به خوبی مدیریت خواهد شد.

انتهای پیام

کد خبر 8514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =