کد خبر 9736
۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹

بابایی کارنامی:

مقاومت دولت در  عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی خلاف قانون است

مقاومت دولت در  عدم پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی خلاف قانون است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی؛ گفت: اگر دولت نتواند بدهی سازمان تامین اجتماعی را تا پایان سال پرداخت کند، این سازمان بیمه‌گر توانایی پرداخت حقوق، حقوق بگیران خود را نخواهد داشت.

به گزارش نمایندگان ما، علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی گفت: طی جلسه‌ای که با موسوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در راستای پرداخت بدهی دولت به این سازمان بیمه گر داشتیم مشخص شده حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان از بدهی ۹۰ هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی به طریق تبادل سهام پرداخت شود.

توقع داریم دولت بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند

وی افزود: توقع داریم قانون در مورد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اجرایی شود، اگر قانون را فصل الخطاب ندانیم نه تنها مشکل سازمان تامین اجتماعی بلکه سایر مسائل کشور هم حل نخواهد شد؛ بر اساس تکلیف بند «ی» یا تبصره قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت امسال باید ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی و نهادهای عمومی را بپردازد که ۹۰ هزار میلیارد تومان از این رقم مربوط به طلب سازمان تأمین اجتماعی از دولت است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس در ادامه یاد آور شد: در حال حاضر دولت در پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی مقاومت می‌کند اما قانون باید تا پایان سال جاری مالی عملیاتی شود و نمایندگان برای اجرای آن از طریق کمیسیون اجتماعی و کمیته تحقیق و تفحص مصمم هستند، امیدواریم این قانون به درستی اجرا و شاهد پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی باشیم.

بابایی در پایان خاطر نشان کرد: اگر دولت نتواند بدهی سازمان تامین اجتماعی را تا پایان سال پرداخت کند، این سازمان بیمه گر توان پرداخت حقوق، حقوق بگیران خود را نخواهد داشت و ۶۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه سازمان تامین اجتماعی یک خطر بزرگ برای مدیریت این سازمان بیمه گر است، یکی از چالش‌های بزرگی که امروز تبدیل به هشدار بزرگ شده بدهی دولت به این سازمان بیمه گر است. امیدواریم طی دو سال آینده بدهی کامل این صندوق بیمه گر پرداخت شود.

انتهای پیام

کد خبر 9736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =