کد خبر 15479
۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸

رضایی مطرح کرد

انتقاد از سنگ اندازی بانکها در ارائه وام خرد

انتقاد از سنگ اندازی بانکها در ارائه وام خرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تخلف بانک‌ها از قوانین و درخواست چندضامن برای ارائه یک وام خرد همچون ازدواج، فرزندآوری و...، از تلاش اعضای کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه برای تصویب همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

به گزارش نمایندگان، علی رضایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه درصدد تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه پنج ساله هستند، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با توجه به میزان تورم و سختی حاکم بر زندگی این قشر از جامعه یکی از اولویت‌های اساسی نمایندگان به شمار می‌آید البته باید راهکارهای نیز جهت تامین اعتبار این مهم ارائه شود.

وی ادامه داد: به نظرم با صرفه‌جویی در هزینه‌های دولت و در حوزه‌های مختلف اقتصادی می‌توان اعتبار لازم جهت تامین بودجه مورد نیاز برای همسان‌سازی را فراهم کرد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس همچنین در ادامه با انتقاد از تخلف بانک‌ها از قوانین و درخواست چند ضامن برای ارائه یک وام خرد همچون ازدواج، فرزندآوری و...، افزود: اگرچه بانک‌ها جزء موسسات خدماتی به شمار می‌آیند اما بعضا از چارچوب بخشنامه‌های بانک مرکزی عدول می‌کنند و صرفا به کسب درآمد و سود خود می‌اندیشند.

رضایی اظهار کرد: هرچند مجلس بارها با تذکر به رئیس بانک مرکزی و انجام وظایف نظارتی خود خواهان رعایت قوانین ازسوی بانک‌ها شده است اما این تخلفات همچنان ادامه دارد به همین دلیل باز هم موضوع را در کمیسیون اقتصادی و دیگر کمیسیون‌های تخصصی مجلس تا حصول نتیجه مورد نظر دنبال خواهیم کرد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام  

کد خبر 15479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =