کد خبر 18116
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵

مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌شمالی:

مشارکت حداکثری در انتخابات، مطالبه‌گری بیشتر را به دنبال دارد

مشارکت حداکثری در انتخابات، مطالبه‌گری بیشتر را به دنبال دارد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌شمالی با اشاره به ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: انتخابات هرچه با شکوه‌تر و با مشارکت بیشتر باشد، مطالبه‌گری بیشتری را نیز برای مردم به دنبال خواهد داشت.

به گزارش نمایندگان، حجت‌الاسلام سید مرتضی موسوی جاجرمی اظهار کرد: مشارکت ضعیف در انتخابات راه را برای ورود افرادی با شایستگی کمتر باز می‌کند و در نتیجه، مجلسی ضعیف به وجود خواهد آمد که توان صیانت از حقوق مردم و قانونگذاری صحیح نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه «انتخاب»، هم حق مردم محسوب می‌شود و هم وظیفه همگانی به حساب می‌آید، تصریح کرد: همه مردم حق دارند در تعیین سرنوشت خود دخالت داشته باشند و آن را تعیین کنند. پس چرا از این حق استفاده نکنند؟

وی بیان کرد: شرکت در انتخابات و مشارکت در آن همچنین تکلیف و وظیفه‌ای دینی، ملی و وجدانی محسوب می‌شود که ثمرات مثبت بسیاری برای کشور به دنبال دارد. لذا نباید از کنار این موضوعات با سادگی عبور کرد. بلکه باید همگان برای برگزاری انتخاباتی پرشور، تلاش کنیم.

وی افزود: انتخاب اصلح به معنای انتخاب نامزدی بی‌عیب و نقص و آرمانی نیست، کما اینکه اگر چنین اشخاصی به مجلس راه یابند، کمال مطلوب است؛ اما انتخاب اصلح در چارچوب نگاهی واقع‌گرایانه، به انتخاب شایسته‌ترین فرد از میان گزینه‌های موجود تعبیر می‌شود که این موضوع در سایه مشارکت بالا محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: در سایه مشارکت حداکثری است که می‌توان از مجلس به وجود آمده مطالبه‌گری کرد و نظارت عام بر مجلس شورای اسلامی در همین راستا انجام خواهد شد. بیانات رهبر انقلاب در این زمینه قابل توجه است.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی تصریح کرد: در فرصت اندک باقی‌مانده تا انتخابات اسفندماه، تأمل در اهمیت انتخابات و تلاش برای اصلاح امور به جای پاک کردن صورت مسئله‌ها برای تمامی افراد جامعه ضروری است تا در آینده شاهد مجلسی شایسته و پر توان بر حل موضوعات و معضلات کشور باشیم.

وی در ادامه گفت: به برکت خون شهدا، رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری، امروز اسلام در دنیا عزت و عظمت یافته و همه مظلومان عالم چشمشان به اسلام و انقلاب است.

وی افزود: شما می‌بینید امروز ایران از بزرگترین حامیان مردم مظلوم فلسطین است و همه مظلومان عالم چشم امیدشان به انقلاب و اسلام است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان‌شمالی اظهار کرد: مردم مسلمان در منطقه بیدار شده‌اند و جبهه مقاومت تشکیل داده‌اند؛ یمنی‌ها به میدان آمدند و در مقابل دشمن ایستادند و از مظلوم حمایت می‌کنند، حزب‌الله در لبنان، حشدالشعبی،  بسیج عراق، مردم سوریه و همه جبهه مقاومت به میدان آمده‌اند.

امام جمعه موقت بجنورد ادامه داد: الحمدلله روز به روز دشمنان اسلام و بشریت ضعیف‌تر می‌شوند و اسلام در جهان مطرح می‌شود و این به برکت خون شهدای پاک باخته است.

وی همچنین گفت: شهدا به‌ویژه دانشجویان شهید، الگوهایی ارزشمند برای جامعه هستند که نسل امروز به این چراغ راه و به این سیره و روش نیاز دارد.

وی افزود: بصیرت‌افزایی، نیاز جامعه به‌ویژه جوانان و قشر دانشجو است و سیره شهدا بهترین الگو برای پاسخ به این نیاز است.

وی گفت: سیره دانشجو یعنی ترکیب ایمان و علم و عمل که درس امروز دانشجویان و دانشگاهیان باید همین الگو باشد.

انتهای پیام

کد خبر 18116

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =