کد خبر 6620
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱

منادی:

تکلیف دانش آموزان هرچه سریع‌تر مشخص شود

تکلیف دانش آموزان هرچه سریع‌تر مشخص شود

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان سنجش در نشست امروز کمیسیون، گفت: رئیس جمهور هنوز مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی را ابلاغ نکرده است، تکلیف دانش آموزان هرچه سریع‌تر مشخص شود.

به گزارش نمایندگان ما، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۲۴ خردادماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، گفت: در بخش نخست نشست امروز که  با حضور دکتر پور عباس رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار شد، گزارشی در خصوص برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در آن سازمان ارائه و در ادامه طرح اصلاح موادی از قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری بررسی شد.

وی ادامه داد: شکایات برخی از این داوطلبان با حضور نماینده معترضان بررسی شد و نهایتا مشخص که این داوطلبان معترض به امتحان مجدد دعوت شده بودند و برخی از این نفرات در آزمون مجدد شرکت کردند و در حال حاضر دانشجو هستند اما برخی دیگر نیز مقرر شد طی نشست مشترکی در سازمان سنجش رسیدگی شود.

نماینده مردم  تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس یادآور شد: در نشست امروز همچنین درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تاثیر قطعی معدل در کنکور نیز بحث و بررسی هایی صورت گرفت نظرات کارشناسی اعضای کمیسیون بار دیگر به رئیس سازمان سنجش منتقل شد و سازمان سنجش نیز عنوان کرد که مجری مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اعتراضات داوطلبان را به گوش دولت، رئیس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی رساندیم، گفت: پیش از این بر اساس اخبار واصله از شورای عالی انقلاب فرهنگی، عنوان شده بود که این مصوبه برای سال ۱۴۰۳ به بعد است تا زیرساخت‌های این مصوبه آماده شود.

منادی سفیدان تصریح کرد: با توجه به انتقاداتی که نسبت به این مصوبه وجود دارد، این مصوبه هنوز از جانب رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ نشده ولی پس از ابلاغ لازم الاجرا خواهد بود.

وی تأکید کرد: البته حدود یک سال است که بسیاری از دبیرستان‌ها با پیش فرض اجرای این مصوبه دروس تشریحی را با دانش آموز کار می‌کنند و از فضای صرفا تستی فاصله گرفتند؛ در هر صورت در نشست امروز تأکید شد تکلیف دانش آموزان باید هرچه سریع‌تر روشن و مصوبه شورا ابلاغ یا رد شود.

انتهای پیام

کد خبر 6620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =