کد خبر 6906
۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱

خدابخشی خبر داد

رشد ۵۰ درصدی منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی نسبت به سال قبل

رشد ۵۰ درصدی منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی نسبت به سال قبل

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به گزارش وزیر نفت از عملکرد ۳ ماهه نخست این وزارت‌خانه در حوزه درآمدی گفت: در مقایسه تطبیقی عملکرد وزارت نفت در حوزه درآمدی، منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی در ۳ ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش نمایندگان ما، محمد خدابخشی  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر نفت در جلسه هفته گذشته کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با حضور آقای اوجی وزیر نفت برگزار شد، گزارشی از فروش نفت خام و میعانات گازی ارائه شد.

وی افزود: بر اساس گزارش وزیر نفت، هم وضعیت فروش نفت بهتر شده و هم مبالغی که در برخی کشورها داشتیم، آزاد شده است؛ در مقایسه تطبیقی عملکرد وزارت نفت در حوزه درآمدی، منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی در ۳ ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

این نماینده مجلس درباره میزان طلب وصول شده ایران از عراق خاطرنشان کرد: عراق ۲.۶ میلیارد دلار بابت واردات گاز از ایران بدهکاری داشت که ۱ میلیارد دلار آن را سال قبل پرداخت کرد و الباقی نیز طی روزهای قبل وصول شد.

انتهای پیام

کد خبر 6906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =