کد خبر 12595
۲۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳

حسین زهی:

۷۰ درصد شهرستان خاش آب ندارد

۷۰ درصد شهرستان خاش آب ندارد

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، گفت: تنها با گذشت ۲۰ روز از سال استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی مواجه شده و اکنون ۷۰ درصد شهرستان خاش آب نداشته و ۳۰ درصد مابقی نیز آب غیر قابل شرب دارند.

به گزارش نمایندگان ما، اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت آب در استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان با تنش آبی زیادی مواجه است. اکنون با وجود اینکه تنها ۲۰ روز از سال جدید گذشته است در اکثر شهرهای استان با تنش آبی مواجه هستیم و لازم است با جدیت حق آبه استان پیگری شود.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون در برخی از شهرهای استان مانند شهرستان خاش، ۷۰ درصد شهر آب ندارد و آن ۳۰ درصد هم که آب دارند، آب غیر قابل شرب است. تنها شهری که در استان از آب معدنی استفاده می کند شهرستان خاش است.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید اهتمام ویژه ای در تولید آب داشته باشد. ما باید بتوانیم هرچه سریعتر برای آبرسانی به مردم و مدیریت منابع آبی تدابیری اتخاذ کنیم. در بودجه ۱۴۰۲ نیز اولویت مجلس آب شرب است و بعد آب کشاورزی مد نظر قرار گرفته است. لازم است که دولت عنایت ویژه ای به شهرهایی مانند خاش داشته باشد.

انتهای پیام

کد خبر 12595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =